Rozszerzenie diety niemowlaka to skomplikowany proces szczególnie dla rodziców, którzy opiekują się swoim pierwszym dzieckiem. Pomocne w tym mogą okazać się firmy rozprowadzające na rynku mleko modyfikowane. Mama, która nie chce lub nie może karmić piersią swojej pociechy, jest w stanie wziąć pod uwagę tylko produkt bezpieczny, wysokiego gatunku. Najczęściej kobiety decydują się na ten krok po skończeniu pierwszego roku życia malucha. W tym przypadku można wybrać mleko Bebiko Junior 3, zostało ono tak skonstruowane, żeby po okresie karmienia piersią niemowlęciu nie zabrakło podstawowych, pomocnych w rozwoju składników. Produkt wzbogacony jest między innymi w błonnik, który zapobiegnie pojawieniu się zaparciom tak charakterystycznym dla tego okresu.

Jakie składniki odżywcze można tam znaleźć?

Błonnik nie jest jedyną korzyścią, dla lepszego funkcjonowania układu pokarmowego po takiej zmianie mleka producenci wzbogacili wyrób w inne cenne witaminy i minerały. Dobrze pracujący układ pokarmowy to szansa na zachowanie układu odpornościowego na dobrym poziomie. Bebiko Junior 3 to obecność pozytywnych tłuszczy, między innymi oleju rzepakowego i słonecznikowego, wapnia i witaminy D, które przydadzą się do równomiernego rozwoju kości. Żelazo i jod dają szansę na zachowanie witalności i energii. Mleko pozytywnie wpływa na apetyt, dlatego rodzice będą w stanie szybciej przekonać niemowlę do spróbowania wielu innych artykułów, dzięki temu dieta będzie urozmaicona i smaczna. Dla zachowania lepszej jakości tego wyrobu konieczne jest przestrzeganie wskazówek producenta. Mleko nie powinno być podgrzewane wielokrotnie, najkorzystniej wypić je zaraz po przyrządzeniu, w ten sposób nie traci witamin i minerałów.

Wartość mleka w diecie niemowlęcia

Wapń zawarty w mleko jest konieczny w rozwoju niemowląt, dlatego po zakończeniu etapu karmienia piersią, nie powinno się rezygnować z innych metod na jego dostarczenie. Płynna postać produktu da szansę na szybsze przyswojenie składników odżywczych. Bebiko Junior 3 (https://www.bee.pl/bebiko-junior-3-mleko-modyfikowane-dla-dzieci-powyzej-1-roku-zycia-800-g_p998088.html) jest nie tylko zdrowe, ale także smaczne, dzieci chętnie sięgają po butelkę z tego rodzaju mlekiem. Wiele mam rozszerzając dietę, używa tego wyrobu także do przygotowania pożywnych kaszek. Każda porcja mleka to szansa na zaspokojenie organizmu na dzienne zapotrzebowanie na witaminę D. Proszek jest łatwy w przygotowaniu, co jest istotne w czasie opieki nad niemowlęciem. Udoskonalony skład daje gwarancję rodzicom, że w opakowaniu znajdą składniki diety bezpieczne, tak dobrane, żeby dziecko nie miało niedoborów.

Ludzie zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com